Home / Szolgáltatás / Így készítsük fel klímánkat az őszi és téli szezonra

Így készítsük fel klímánkat az őszi és téli szezonra

Ahogy a nyár lassan átadja a stafétát az ősznek, egyre többen igyekeznek felkészíteni otthonukat az előttünk álló hidegebb hónapokra. Ilyenkor szokás ellenőrizni a nyílászárókat, a szigeteléseket, illetve minden olyan tényezőt, amelyek közvetlenül befolyásolhatják komfortérzetünket az őszi és téli szezonban. Nem csoda tehát, hogy a legtöbben nem sokat foglalkoznak légkondicionálóikkal, hiszen egy jó ideig biztos nem lesz szükségük a szobák hűtésére.

Az ősz azonban egy nagyszerű időszak a klímák alapos karbantartására, különösen akkor, ha az ember a téli fűtésre is használni szeretné berendezéseit. Akik pedig most gondolkodunk egy új légkondicionáló beszerzésén, azokat ilyenkor igazán kedvező klímaárak várják.

Íme a legfontosabb feladatok a klímák őszi karbantartásához!

Ellenőrizzük a szűrőket

Az eldugult, koszos szűrők több okból is problémákat okozhatnak az otthonban. A szűrők elsődleges feladata a klímák által forgatott levegő tisztán tartása. Minél koszosabb egy szűrő, annál kevesebb szennyeződést képes eltávolítani a levegőből.

Az eldugult szűrők továbbá magasabb energiafogyasztásra is kényszerítik a légkondicionálókat, ami a villanyszámlán is megmutatkozik.

A tiszta szűrők nem csak a klímák használata során fontosak, hanem akkor is, amikor épp „téli álmot” alszanak. Hogy miért? Mert sosem tudhatjuk, hogy mikor lehet szükségünk a berendezés funkcióira, és jobb elkerülni a meglepetéseket.

Egyes kílmák szűrői tisztíthatók, míg másoké cserélhetők – ezt a használati utasításokból könnyedén kideríthetjük.

 

Takarítsuk le a kinti egységet

A hatékony és biztonságos használat érdekében fontos, hogy a klímarendszer kültéri egysége tiszta legyen. Azonban nem csupán magát a készüléket kell letakarítani, hanem biztosítani kell azt is, hogy semmi se akadályozhassa a működését (akár a téli, akár a nyári hónapok során).

Távolítsunk el minden faágat, falevelet (ezekre ősszel fokozottan érdemes figyelni) és egyéb oda nem illő tárgyat az egységről, illetve annak rácsai közül. Ha egy-két faág túl közel nőtt a berendezéshez, akkor erősen ajánlott levágni őket, hogy még véletlenül se zavarhassák a működését.

 

Takarjuk le a kinti egységet

A kültéri egység letakarása nem csak a kosztól védi azt, hanem az esőtől és a hótól is. Habár a modern készülékeknek kevésbé ártanak az időjárás viszontagságai, sokkal nyugodtabban alhatunk éjszakánként, ha biztonságban tudhatjuk klímarendszerünket.

A megelőzés mindig sokkal hatékonyabb (és olcsóbb) megoldás, mint az utólagos javítások és cserék.

 

Ellenőrizzük a termosztátot

A termosztát ellenőrzése és beállítása nem éppen szórakoztató feladat, de nagyon is fontos a klímarendszer megfelelő és hatékony működéséhez. A termosztátot legalább évente egyszer ajánlott kalibrálni, lehetőleg az őszi szezon során – függetlenül attól, hogy szeretnénk-e használni a berendezést télen vagy sem. Egy megfelelően kalibrált termosztát biztosítja, hogy a klíma ne fogyasszon többet a kelleténél.

 

Kérjük szakember segítségét

Ha nem vagyunk biztosak benne, hogy elég alaposan tudnánk ellenőrizni klímarendszerünket, akkor megéri egy profi segítségét kérni ehhez. Egy tapasztalt klímaszerelő alaposan kitakarítja majd a rendszert és felkészíti azt a téli működésre vagy pihenésre.

Egy jó klímaszerelő továbbá az olyan problémák előjeleit is észreveszi, amelyek később súlyos (és költséges) gondokat okozhatnának. A rendszeres megelőző karbantartások nélkülözhetetlenek a légkondicionálók hosszútávú és hatékony működéséhez.

Check Also

Etikett címke

Etikett címke: Az alapvető információtól a márkaépítésig

Apró dolgok is jelenthetnek sokat. Az etikett címke a mindennapi életünk legtöbb területén jelen van, …